Nawożenie

Author: admin  //  Category: Stewia, Dziennik uprawy

Napiszę dzisiaj trochę o nawożeniu. Jak widać na powyższych zrzutach ekranu z ostatnich dni. W rozwoju nic się nie zmieniło roślina dalej rozwija się swoim tempem. Dlatego też (tak jak już wcześniej zapowiadałem) rozpoczynam nawożenie.

Jako nawóz wybrałem nawóz naturalny “Astvit” w postaci sypkiej. Jest niedrogi, naturalny i jest używany do upraw rolniczych. Zatem nie ma żadnego ryzyka, że w roślinie którą hodujemy w celach spożywczych nie znajdą się żadne szkodliwe substancje. Ponadto nawóz ten doskonale nadaje się do upraw hydroponicznych, może służyć jako pożywka do roślin.

Przygotowanie roztworu:
Według zaleceń producenta w uprawie, 1kg nawozu sypkiego należy rozcieńczyć w 5L wody. Obecnie nie potrzebna jest mi tak duża ilość koncentratu, dlatego też użyję 200g opakowania. 200g nawozu należy rozpuścić w 1L wody, a następnie odstawić na 30 dni w celu rozwinięcia się w nawozie probiotyków i innych kultur bakterii wpływających pozytywnie na rozwój rosliny. Po 30 dniach koncentrat należy rozcieńczyć w proporcjach 1:20 i stosować do oprysku lub podlewania. Uważam, że oprysk w tym przypadku nie jest konieczny, dlatego też będę nawoził roślinę, tylko poprzez podlewanie ją nawozem.

Ciekaw jestem czy zaobserwuję dużo lepsze efekty w rozwoju rośliny poprzez nawożenie, czy też okaże się to rzeczą kompletnie niepotrzebną.

Zapraszam do śledzenia zmian!

Leave a Reply