Nowy obiekt wybrany do obserwacji

Author: admin  //  Category: Bluszcz, Dziennik uprawy

Ponownie witam wszystkich! Tak jak wcześniej zapowiedziałem, przedstawię dziś nową roślinę, której rozwój będę obserwować. 

Nowym obiektem obserwacji będzie zwykły Bluszcz(Hedera Helix). Jest to odnóżka od rośliny, którą posiadam u siebie już od wielu lat i która rozwija się zastraszająco szybkim tempie. W dodatku Bluszcz sam w sobie jest bardzo łatwą rośliną w uprawie, wręcz można powiedzieć, że nieśmiertelną. Jednak, aby urozmaicić obserwacje i rozwój rośliny, będę ją hodował metodą hydroponiczną. W ten sposób będzie można zaobserwować nie tylko rozwój części naziemnej rośliny, ale też rozwój systemu korzeniowego.

Przejdźmy więc do konkretnego przedstawienia. Odnóżka została odseparowana od rośliny matecznej i umieszczona w pożywce hydroponicznej dnia 21.06.2019 około godziny 9:30.

Wygląda to tak:

Wysokość odnogi to: 20 cm – w tym część nadziemna 14 cm i 6 cm łodygi zanurzonej w celu ukorzenienia
Ilość liści: 9 sztuk + 1 liść w wczesnej fazie rozwoju

Obecnie nie będę udostępniał transmisji na żywo, lecz regularnie będę wrzucał informacje wraz zdjęciami na temat bieżącego rozwoju rośliny oraz raz w tygodniu wrzucę film z całego tygodnia. Wtedy będzie można dokładniej zaobserwować zmiany jakie na bieżąco zachodzą podczas uprawy.

Poniżej zamieszczam film z pierwszego dnia uprawy:

Jak widać na filmie, roślina reaguje na światło i wpływające na nią czynniki pogodowe. Roślina nieco opada za dnia, gdy jest bardzo ciepło i “regeneruje” się wieczorem, kiedy temperatura staje się niższa. Można również zaobserwować reakcję na światło słoneczne poprzez widoczne na filmie poruszanie się liści ku słońcu.

Pod koniec tygodnia wrzucę film z całego tygodnia i podsumuję pierwszy tydzień uprawy.

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply