Raport z 10 tygodnia życia rośliny

Author: admin  //  Category: Bluszcz, Dziennik uprawy

Witam. W minionym tygodniu wydarzyło się w sumie niewiele. Przeszło kilka ostrych burz przez region w którym mieszkam, które na szczęście nie wpłynęły na pracę sprzętu do rejestrowania roślinki. Rozwój rośliny utrzymuje się na stałym poziomie. W tym tygodniu łodyga główna nieco się wydłużyła i wytworzyły się kolejne liście. Roślina pobiera znaczną ilość wody, trzeba ją uzupełniać prawie codziennie. Dnia 29.08 od godziny około 14.20 można zaobserwować szybkie podniesienie się rośliny ku górze. Jest to efekt uzupełnienia przeze mnie wody w zbiorniku. Zadziwiające jest to, że 2 małe strzykawki czystej wody mogą podnieść roślinę w tak krótkim czasie i pobudzić ją do dalszego rozwoju.

Wzrost rośliny sprawił, że zaczęła ona uciekać z kadru górą, więc po raz kolejny zmieniłem nieco pozycje kamery. Tym razem przechyliłem ją trochę bardziej ku górze, aby móc obserwować ruchy jakie zachodzą na wierzchołku.

Na koniec jeszcze zdjęcie porównawcze:

Mamy za sobą już 10 tydzień uprawy. Myślę, że niedługo wykonam ogólne podsumowanie wszystkich tygodni odkąd projekt Floravision został reaktywowany, zamieszczę wszystkie tygodnie rozwoju rośliny w jednym klipie, w przyspieszonym tempie i wrzucę na stronę. Jeszcze nie wiem co będzie się dokładnie znajdować w tym podsumowaniu, ale na pewno napiszę o tym co zostało już zrobione, jakie są dalsze plany i luźne przemyślenia na temat rozwoju projektu i nowych pomysłów. Póki co, zamieszczał będę, tak jak do tej pory, cotygodniowe raporty. Zapraszam więc do obserwacji!

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply