Relacja z 5 tygodnia życia rośliny

Author: admin  //  Category: Bluszcz, Dziennik uprawy

Jak co tydzień zamieszczam film z zeszłego tygodnia:

Można zaobserwować, że roślina rozpoczyna wchodzić w fazę intensywnego wzrostu. Jednak dziwi mnie to, że łodyga z młodymi liśćmi zamiast wychylać się w stronę okna, czyli słońca, wychyla się w stronę pomieszczenia, a  dokładniej to w stronę lampy która doświetla bluszcz w porach nocnych. Wygląda na to, że nasz okaz bardziej woli sztuczne światło LED’owe niż naturalne słoneczne. Po analizie filmu zauważyłem również, że roślina już nie reaguje tak intensywnie na upały jak wcześniej. Liście nie opadają już tak nisko jak wcześniej gdy padało na nie najwięcej słońca.

Tradycyjnie już porównanie z początku zeszłego tygodnia, z obecnym stanem rośliny:

Niestety również i w tym tygodniu nie obyło się bez kolejnych “złośliwości” sprzętu. W dniu dzisiejszym jak zawsze, wszedłem zdalnie na serwer, aby pobrać nagrane pliki i sprawdzić czy transmisja prawidłowo się rejestruje. Niestety po zalogowaniu się, bardzo się zdziwiłem, gdyż w systemie nie była uruchomiona żadna aplikacja. Nie potrafię konkretnie wyjaśnić czym to mogłoby być spowodowane. Najwyraźniej albo antywirus lub aktualizacja systemu sama uruchomiła ponownie komputer lub nastąpił skok prądu, który zrestartował system. Nagrany plik z 26 lipca został uszkodzony i nie udało się go naprawić. Na szczęście poza nagranym filmem, program rejestrujący wykonuje zdjęcie i zapisuje je do osobnego pliku *.jpg. Zatem do momentu awarii można poklatkowo wszystko odtworzyć. Z zdjęć wynika, że awaria nastąpiła o 14:46. To dziwne, gdyż nie zaobserwowałem wtedy żadnego nieprawidłowego działania. Najwyraźniej zawiódł dysk twardy, który musiał przestać działać i w rezultacie zawiesić cały system, który potem sam się zresetował. No cóż, tak się zdarza. Już planuję kupić jakiś nowy mniejszy i bardziej energooszczędny serwer do rejestrowania rozwoju rośliny.

Co do spraw organizacyjnych to wstępnie już wybrałem kamerę, która mogłaby się nadawać do dalszego rejestrowania projektu i jest zarazem przystępna cenowo. Najważniejsze to to, aby miała wysoką rozdzielczość i potrafiła rejestrować obraz w warunkach nocnych. Nie chcę tu rzucać konkretnych terminów, ale myślę że w ciągu 3 miesięcy uda się pozyskać taką kamerkę.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply