Uzupełnienie informacji

Author: admin  //  Category: Bluszcz, Dziennik uprawy

Zapomniałem zrobić i zamieścić zdjęcia całej rośliny już umieszczonej w pojemniku z pożywką, dlatego uzupełniam dane. Tak wygląda roślina razem z pojemnikiem

Odnóżka została umieszczona w pojemniku o pojemności 5L po wodzie destylowanej, zamocowana w pożywce za pomocą specjalnej wełny mineralnej Grodan, do upraw hydroponicznych.

Do pojemnika została wlana pożywka, składająca się w większości z mieszanki nawozów hydroponicznych firmy Canna z linii produktów Canna Aqua. Dodatkowo pojemnik został oklejony taśmą izolacyjną, która ogranicza dostęp światła do pojemnika z pożywką. Dzięki temu w wodzie nie będą pojawiać się glony, które mogłyby przeszkadzać w zdrowym rozwoju rośliny.

Skład wykorzystanej pożywki:

Woda: 5L
Aqua Vega (A):
11 ml
Aqua Vega (B): 11 ml
Rhizotonic: 10 ml
Cannazym: 13 ml
Plagron PH minus(kwas fosforowy 44%): 1,7 ml

Ilość składników została dobrana i wyliczona na podstawie kalkulatora dostępnego na stronie producenta, pod adresem: http://www.canna-pl.com/growguide. Zapraszam do zapoznania się. Kalkulator jest prosty i wygodny w użyciu. W sam raz dla kogoś kto dopiero rozpoczyna przygodę z hydroponiką.

Ponadto już niedługo planuję reorganizację na stronie. Pierwsza uprawa zostanie umieszczona w osobnej podkategorii w dzienniku uprawy, natomiast obecna hodowla bluszczu zostanie wrzucona do nowej podkategorii. Myślę, że znacznie ułatwi to poruszanie się po stronie i uporządkuje informacje zawarte na stronie.

Tags: , ,

Leave a Reply